Sunday Masses in Oxfordshire

4.00pm (vigil)

St John the Evangelist (Banbury)

5.00pm (vigil)

Ordinariate

Holy Rood (Oxford)

St John the Evangelist (Wallingford)

St Peter (Eynsham)

5.30pm (vigil)

Our Lady Help of Christians (Cowley)

Our Lady of Caversham & St Anne

6.00pm (vigil)

Blessed Dominic Barberi (Littlemore)

Holy Trinity (Chipping Norton)

Immaculate Conception (Bicester)

Our Lady & St John (Goring-on-Thames)

Our Lady of Lourdes (Wheatley)

Sacred Heart (Henley-on-Thames)

Neocatechumenal

Ss John Fisher & Thomas More (Burford)

St Birinus (Dorchester-on-Thames)

St Gregory & St Augustine (Oxford)

St John Vianney (Wantage)

St Joseph (Carterton)

St Joseph (Thame)

St Thomas More (Kidlington)

6.15pm (vigil)

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

6.30pm (vigil)

English Martyrs (Didcot)

Our Lady & St Hugh of Lincoln (Witney)

Our Lady of the Rosary (North Hinksey)

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Anthony of Padua (Headington)

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

7.30pm (vigil)

Português

Holy Rood (Oxford)

8.00am

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

Extraordinary
Form

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Gregory & St Augustine (Oxford)

8.30am

Our Lady & St Hugh of Lincoln (Witney)

Sacred Heart (Henley-on-Thames)

1st Sun

St Thomas of Canterbury (Wroxton)

8.45am

Our Lady & St Edmund of Abingdon (Abingdon)

St John the Evangelist (Banbury)

9.00am

Blessed Hugh Faringdon (Faringdon)

Corpus Christi (Headington)

English Martyrs (Didcot)

Immaculate Conception (Bicester)

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)

Ss Peter & Paul (Church of England)

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

St Edmund Campion (Watlington)

St Joseph (Thame)

9.15am

Our Lady of the Rosary (North Hinksey)

Ss John Fisher & Thomas More (Burford)

9.30am

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

Sacred Heart (Blackbird Leys)

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Hugh of Lincoln (Woodstock)

St Mary (East Hendred)

St Teresa of Lisieux (Charlbury)

10.00am

Holy Trinity (Hethe)

Our Lady & St Hugh of Lincoln (Witney)

Our Lady & St John (Goring-on-Thames)

Our Lady Help of Christians (Cowley)

Our Lady of Caversham & St Anne

St Anthony of Padua (Headington)

St Joseph the Worker (Banbury)

St Peter (Eynsham)

10.15am

Our Lady & St Edmund of Abingdon (Abingdon)

10.30am

Chapel of the Blessed Trinity (Stonor)

Sacred Heart (Henley-on-Thames)

St Gregory & St Augustine (Oxford)

11.00am

Blessed Dominic Barberi (Littlemore)

Corpus Christi (Headington)

Holy Trinity (Chipping Norton)

Immaculate Conception (Bicester)

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)

Ss John Fisher & Thomas More (Burford)

Latin

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Birinus (Dorchester-on-Thames)

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

St John Vianney (Wantage)

St John the Evangelist (Wallingford)

St Joseph (Carterton)

St Joseph (Thame)

St Thomas More (Kidlington)

11.15am

Holy Rood (Oxford)

St John the Evangelist (Banbury)

11.30am

Christ the King (Woodcote)

12.00pm

Latin,
Extra.Form

Holy Trinity (Hethe)

Polski

St Anthony of Padua (Headington)

5.30pm

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

St Joseph the Worker (Banbury)

5.45pm

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)

6.00pm

Sacred Heart (Blackbird Leys)

6.15pm

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

6.30pm

Corpus Christi (Headington)

Our Lady & St Edmund of Abingdon (Abingdon)

Our Lady of Caversham & St Anne

St Aloysius (Oxford Oratory)

9.00pm

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)