Weekday Masses in South Yorkshire

7.00am

---Th-

Mother of God & St Wilfrid (Sheffield)

8.00am

-Tu-Th-

St Catherine of Alexandria (Burngreave)

Carmelite Monastery of the Holy Spirit (Kirk Edge)

Cathedral of St Marie (Sheffield)

8.15am

--WTh-

St Joseph (Dinnington)

8.30am

--W--

Immaculate Conception (St Mary's)

9.00am

MTuWTh-

Sacred Heart (Hillsborough)

MTu--F

Our Lady of Lourdes (Hackenthorpe)

M-W--

St Catherine of Alexandria (Burngreave)

M---F

St Joseph (Rawmarsh)

-TuWTh-

Our Lady of Mt Carmel & St Mary Magdalen (Intake)

-Tu---

Holy Spirit (Dronfield)

-Tu---

Immaculate Conception (St Mary's)

9.15am

-TuWThF

Christ the King (Rossington)

--W-F

English Martyrs (Mexborough)

--W--

St Patrick (Sheffield)

---Th-

St Alban (Denaby Main)

---Th-

St Joseph (Rawmarsh)

9.30am

MTu-ThF

St Vincent (Crookes)

M---F

St Teresa (Darton)

M----

St Gerard (Thrybergh)

-TuW-F

Blessed Trinity (Wickersley)

-Tu-ThF

St Mary (High Green)

-Tu-Th-

St Mary Magdalene (Maltby)

-Tu--F

St Ann (Deepcar)

--WTh-

Our Lady of Perpetual Help (Bentley)

--W--

St Anthony (Gleadless)

--W--

St Paul (Cantley)

----F

Immaculate Conception (St Mary's)

Polish Catholic Centre (Sheffield)

St Bede (Masbrough)

9.45am

-Tu-Th-

St Thomas More (Parson Cross)

10.00am

M-WThF

St Francis of Assisi (Sheffield)

M-WTh-

Our Lady of Beauchief & St Thomas of Canterbury (Woodseats)

M--Th-

Our Lady & St James (Worsbrough)

-TuWTh-

Ss Joseph & Teresa (Woodlands)

-TuW--

St Joseph (Wath-upon-Dearne)

-Tu-Th-

Sacred Heart (Balby)

-Tu---

English Martyrs (Totley)

-Tu---

St Joseph & St Nicholas (Moorends)

--W-F

Mother of God & St Wilfrid (Sheffield)

--W-F

St Paul (Grimethorpe)

--W--

Our Lady of the Assumption (Stainforth)

---Th-

St Theresa of the Child Jesus (Sheffield)

----F

Holy Rood (Barnsley)

----F

St Michael & All Angels (Wombwell)

MTW-F

St William of York (Sheffield)

11.00am

----F

St Joseph (Handsworth)

11.30am

M----

Our Lady of Perpetual Help (Bentley)

--W--

Holy Family (Arbourthorne)

----F

Sacred Heart (Hillsborough)

12.00pm

--W--

St Gerard (Thrybergh)

---Th-

Mother of God & St Wilfrid (Sheffield)

----F

Maridon Pastoral Center (Doncaster)

----F

Our Lady of Beauchief & St Thomas of Canterbury (Woodseats)

St Peter-in-Chains (Doncaster)

12.45pm

Cathedral of St Marie (Sheffield)

5.00pm

-Tu---

St Joseph (Dinnington)

5.30pm

Cathedral of St Marie (Sheffield)

6.00pm

MTu---

Our Lady of Sorrows & St Francis (Armthorpe)

6.30pm

----F

Our Lady of Perpetual Help (Bentley)

7.00pm

--W-F
Polski

St Peter-in-Chains (Doncaster)

--W--

St Charles Borromeo (Attercliffe)

---Th-

Immaculate Conception (St Mary's)

---Th-

Our Lady of Lourdes (Hackenthorpe)

---Th-

Sacred Heart (Balby)

---Th-

Sacred Heart & St Helen (Hoyland)

7.30pm

MTu---

Mother of God & St Wilfrid (Sheffield)

M----

St Alban (Denaby Main)

-Tu---

St Francis of Assisi (Sheffield)

--W--

St Vincent (Crookes)

----F

St Mary Magdalene (Maltby)

----F

St Paul (Cantley)