Weekday Masses in Home Counties

7.00am

St Joseph (Gerrards Cross)

7.30am

-TuW--

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

---Th-

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

---Th-

St Bartholomew (St Albans)

Brigettine Convent (Iver Heath)

8.00am

MTu---Polski

Immaculate Heart of Mary (Great Missenden)

MTu---
at Carmel

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

-Tu---

Ecumenical Church of Christ the Cornerstone (Milton Keynes)

-Tu---

Marychurch (Hatfield)

8.30am

M---F

Priory of Our Lady of Peace (Turvey Abbey)

----F

St Thomas Aquinas (Bletchley)

Holy Rood (Watford)

9.00am

MTu--F

St Martin de Porres (Luton)

M-W--

Holy Ghost (Luton)

-TuW--

St Bartholomew (St Albans)

-Tu---

St Peter (Marlow)

--W--

St Laurence (Church of England) (Winslow)

Holy Redeemer (Slough)

St Joseph (Gerrards Cross)

9.15am

MTuW-F

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

MTuW--

St Augustine (Hoddesdon)

MTu-ThF

St Teresa of the Child Jesus (Borehamwood)

M--ThF

St Joseph (Stevenage)

--WThF

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

--WThF

St Joseph (Carpenders Park)

--WThF

St Thomas of Canterbury & the English Martyrs (Royston)

9.20am

MTuWTh-

St Bernardine of Siena (Buckingham)

9.30am

MTuWTh-

Mary, Mother of God (Ponders End)

MTuWTh-

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

MTuWTh-

St Augustine (Milton Keynes)

MTuWTh-

St Hugh of Lincoln (Letchworth)

MTuW-F

Church of the Transfiguration (Stevenage Old Town)

MTuW-F

Our Lady & St Michael (Garston)

MTuW-F

St Paul (Cheshunt)

MTuW-F

St Peter (Hatfield South)

MTu-ThF

Our Lady Help of Christians (Rickmansworth)

MTu-ThF

St Francis of Assisi (Shefford)

MTu-ThF

St Joseph (Luton)

MTu-Th-

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

MTu--F

Our Lady of Peace (Burnham)

MTu--F

Our Lady of Perpetual Succour (Chesham Bois)

MTu--F

St Hilda (Stevenage)

M-W-F

St Peter (Biggleswade)

M-W---

Ss Philip & James (Brickhill)

M-W--

St John the Evangelist (Mill End)

M--ThF

Marychurch (Hatfield)

M--ThF

Our Lady of Lourdes (Aylesbury)

M--ThF

Our Lady of Lourdes (Bedgrove)

M--Th-

St Richard of Chichester (Buntingford)

M---F

Our Lady of Grace (Booker)

M---F

Sacred Heart (Flitwick)

M----

Our Lady, Queen of Apostles (Welwyn Garden City East)

-TuWThF

St Thomas More (Knebworth)

-Tu-ThF

Holy Cross (Bedford)

-Tu-Th-

Holy Cross (Much Hadham)

-Tu-Th-

St Thomas More (Wheathampstead)

-Tu-Th-

St Wulstan (High Wycombe)

-Tu--F

Guardian Angels (Aylesbury)

-Tu--F

St Bonaventure (Welwyn Garden City)

-Tu--F

St Dunstan (Bourne End)

-Tu--F

St John Fisher (Chorleywood)

--WThF

St Edward The Confessor (Shenley Church End, Milton Keynes)

--WThF

St Teresa (Beaconsfield)

--WTh-

Holy Family (Welwyn Garden City Digswell)

--W--

Good Shepherd (Shenley)

--W--

Immaculate Heart of Mary (Great Missenden)

---ThF

St Augustine (Datchet)

----F

St Bartholomew (St Albans)

Good Shepherd (Haddenham)

Mary Immaculate & St Peter (New Barnet)

Sacred Heart (Leighton Buzzard)

Sacred Heart (Luton)

St Aidan (Little Chalfont)

except
Aug

St Augustine (High Wycombe)

St Joseph & English Martyrs (Bishop's Stortford)

St Mary (Dunstable)

10.00am

MTuWTh-

Holy Trinity & St Augustine of Canterbury (Baldock)

MTuWTh-

St Helen (Watford North)

MTuWTh-

St Teresa of the Child Jesus (Princes Risborough)

MTu-ThF

St Mary (Woburn Sands)

MTu---

Our Lady of All Creation (Hemel Hempstead East)

M-WThF

Our Lady of Czestochowa - Polish (Dunstable)

M-WThF

St Peter (Marlow)

M-W-F

St Joseph (Aylesbury)

M-W--

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

M-W--

St Thomas Aquinas (Bletchley)

M--Th-

Corpus Christi (Tring)

M--Th-

Our Lady, St Mary of Walsingham (London Colney)

M---F

Holy Family (Luton)

-TuWThF

Our Lady & St Vincent (Potters Bar)

-TuWTh-

Christ the King (Bedford)

-TuW-F

Sacred Heart (Berkhamsted)

-TuW-F

St Mary & St Joseph (Boxmoor)

-Tu-Th-

All Saints (Bletchley)

-Tu-Th-

Our Lady Help of Christians & St Lawrence (Olney)

-Tu-Th-

St John the Apostle (Luton)

-Tu--F

Our Lady, Mother of the Saviour (Chipperfield)

-Tu---

St Anthony of Padua (Radlett)

-Tu---

St Clare (Aylesbury)

-Tu---

St Francis de Sales (Wolverton)

--WTh-

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

--W--

Church of the Resurrection (Highfield & Grovehill, Hemel Hempstead)

----F

St Bede (Newport Pagnell)

Mary Immaculate & St Gregory the Great (Barnet)

Our Lady Immaculate & St Andrew (Hitchin)

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

Ss Alban & Stephen (St Albans)

St Bede (Croxley Green)

St Columba (Chesham)

St Saviour (Abbots Langley)

St Vincent (Houghton Regis)

10.15am

-Tu---

St Anne (Wendover)

--W-F

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

10.30am

---Th-

Our Lady of Peace (Burnham)

10.45am

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

11.00am

--W--
Polski

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

---Th-

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

----F

St Wulstan (High Wycombe)

11.50am

-TuWTh-

Priory of Our Lady of Peace (Turvey Abbey)

12.00pm

M---F

St Mary Magdalene (Stony Stratford)

M----

St Bartholomew (St Albans)

----F

Cathedral of St Alban (Church of England)

----F

Christ the King (Bedford)

----F

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

----F

St Augustine (Hoddesdon)

Holy Rood (Watford)

12.15pm

-Tu--F

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

12.30pm

M-W--

Ecumenical Church of Christ the Cornerstone (Milton Keynes)

---Th-

St Mary & St Joseph (Boxmoor)

12.45pm

Our Lady Help of Christians (Luton)

1.15pm

---Th-

Watford General Hospital chapel

1.30pm

-Tu----
term time

St Mark (Hemel Hempstead West)

2.15pm

----F

St Thomas of Canterbury (Puckeridge)

3.00pm

----F

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

5.30pm

----F

St Teresa of the Child Jesus (Princes Risborough)

6.00pm

-Tu---

St Joseph (Carpenders Park)

---Th-

Our Lady of Ransom (Kempston)

----F

St Helen (Watford North)

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

6.30pm

-Tu---

Our Lady of Lourdes (Aylesbury)

---Th-

St Martin de Porres (Luton)

----F

Our Lady of All Creation (Hemel Hempstead East)

-Tu

Our Lady of Lourdes (Bedgrove)

7.00pm

M----

Christ the King (Bedford)

-Tu--F

Our Lady, Queen of Apostles (Welwyn Garden City East)

--W--

St Joseph (Stevenage)

---Th-

Our Lady of Perpetual Succour (Chesham Bois)

---Th-

St Peter (Hatfield South)

----F

Our Lady of Czestochowa - Polish (Dunstable)

----F

St Augustine (Milton Keynes)

----F

St Bernardine of Siena (Buckingham)

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

Ss Alban & Stephen (St Albans)

7.15pm

M----

St Thomas More (Knebworth)

7.30pm

-Tu-ThF

Holy Ghost (Luton)

-Tu---

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

-Tu---

St Edward The Confessor (Shenley Church End, Milton Keynes)

-Tu---

St Thomas of Canterbury & the English Martyrs (Royston)

--W--

Marychurch (Hatfield)

--W--
2nd & 4th week

Sacred Heart (Flitwick)

--W--

St Francis of Assisi (Shefford)

----F

Mary, Mother of God (Ponders End)

7.45pm

--W--

St Mark (Hemel Hempstead West)

8.00pm

---Th-

St Hilda (Stevenage)