Saturday Masses in Central England

7.30am

Prinknash Abbey (Cranham)

7.45am

Douai Abbey (Woolhampton)

8.00am

Holy Cross Priory (Leicester)

Our Lady & St Bernard (Coalville)

Poor Clare Monastery (Hereford)

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

8.15am

Chapel of St Benedict (Randwick)

8.30am

Abbey of St Mary (Colwich)

Monastery of Our Lady & St Bernard (Brownshill)

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

St Anne (Stafford)

8.45am

Polski

St Pawla (Leicester Polish church)

9.00am

Holy Rood (Oxford)

Immaculate Conception & St Norbert (Spalding)

Our Lady of Perpetual Succour (Fenton)

Our Lady of the Wayside (Shirley)

Sacred Heart (Coventry)

St Ambrose (Kidderminster)

St Anthony (Calverton)

St Anthony of Padua (Headington)

St Dominic (Dursley)

St Francis of Assisi (Baddesley Clinton)

St Gregory the Great (Northampton)

St John the Baptist (Melton Mowbray)

St John the Evangelist (Bridgenorth)

St Joseph & St Etheldreda (Rugeley)

9.15am

English Martyrs (Biddulph)

Holy Spirit (West Bridgford)

Our Lady & St Thomas of Hereford (Ilkeston)

Our Lady of Perpetual Succour (Churchdown)

Sacred Hearts (Charlton Kings)

St John the Baptist (Great Haywood)

St Joseph (Thame)

St Mary and the Annunciation (Loughborough)

9.30am

Cathedral of Our Lady & St Peter Alcantara (Shrewsbury Cathedral)

Cathedral of Our Lady Immac. & St Thomas of Cant. (Northampton)

English Martyrs (Didcot)

Holy Souls (Scunthorpe)

Immaculate Conception (Stroud)

Our Lady of Lourdes (Mickleover)

Our Lady of Mount Carmel (Redditch)

Our Lady of Perpetual Succour (Wolverhampton)

Our Lady of the Angels (Nuneaton)

Poor Clare Monastery

Ss Francis & Therese (East Hunsbury)

Ss Mary & Benedict (Coventry)

Ss Thomas & Edmund of Canterbury (Erdington Abbey)

St Aidan (Kingsthorpe)

St Anne (Wappenbury)

St Augustine of Canterbury (Meir)

St Ethelbert (Slough)

St Gregory & St Augustine (Oxford)

St Gregory the Great (Cheltenham)

St John Bosco (Reading)

St John Ogilvie (Corby)

St Joseph (Whitnash)

St Joseph (Tewkesbury)

St Marie (Rugby)

St Mary (Uttoxeter)

St Mary of the Angels (Aldridge)

St Mary, Our Lady of the Rosary (Boston)

St Michael (Tetbury)

St Patrick (Wolverhampton)

St Patrick (Leicester)

St Peter (Hinckley)

St Teresa of Lisieux (Charlbury)

St Winefride (Shrewsbury)

Latin

Immaculate Conception (Birmingham Oratory)

Polski

Sacred Heart (Reading Polish Church)

Latin,
extraord.form

St Birinus (Dorchester-on-Thames)

1st Sat

St Mary (East Hendred)

10.00am

Annunciation (Chesterfield)

Assumption (Beeston Nottingham)

Cathedral of St Barnabas (Nottingham)

Cathedral of St Chad (Birmingham)

Christ the King & Our Lady of Lourdes (Coventry)

Convent of St John (Kiln Green)

Corpus Christi (Headington)

Corpus Christi (Stechford)

English Martyrs (Tuffley)

Good Shepherd (Arnold)

Holy Cross (Hucknall)

Holy Cross (Lichfield)

Holy Cross & St Francis (Walmley)

Holy Cross Priory (Leicester)

Holy Ghost (Crowthorne)

Holy Name of Jesus (Great Barr)

Holy Rood (Market Rasen)

Holy Trinity (Holbeach)

Holy Trinity (Newark)

Holy Trinity (Sutton Coldfield)

Holy Trinity (Newcastle-under-Lyme)

Immaculate Conception (Oadby)

Most Holy Trinity (Ledbury)

Mother of God (Leicester)

Mother of God & Guardian Angels (Castle Bromwich)

Our Lady & St Brigid (Northfield)

Our Lady & St Edward (Nottingham)

Our Lady & St Hubert (Warley)

Our Lady & St Hugh of Lincoln (Witney)

Our Lady & St Kenelm (Halesowen)

Our Lady & St Peter (Woodhall Spa)

Our Lady & St Werburgh (Clayton)

Our Lady & St Wulstan (Southam)

Our Lady Help of Christians (Kirkby-in-Ashfield)

Our Lady and All Saints (Stourbridge)

Our Lady of Caversham & St Anne

Our Lady of Fatima (Quinton)

Our Lady of Lourdes (Yardley Wood)

Our Lady of Perpetual Succour (Great Billing)

Our Lady of Perpetual Succour (Rednal)

Our Lady of the Assumption (Maryvale)

Precious Blood & All Souls (Coventry)

Priory Church of the Annunciation (Woodchester)

Sacred Heart (Blackbird Leys)

Sacred Heart & Holy Souls (Acocks Green)

Sacred Heart & St Gilbert (Bourne)

Ss George & Teresa (Dorridge)

Ss John & Martin (Balsall Heath)

Ss John Fisher & Thomas More (Burford)

Ss Wulstan & Thomas of Canterbury (Stourport)

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Anthony of Padua (Wolverhampton)

St Augustine Webster (Barton-upon-Humber)

St Austin (Stafford)

St Bernadette (Scunthorpe)

St Catherine (Chipping Campden)

St Chad & All Saints (Sedgley)

St Charles Borromeo (Hampton-on-the-Hill)

St Edward (Kettering)

St Francis (Ascot)

St Francis de Sales (Newbury)

St Francis of Assisi (Kenilworth)

St George & St Martin (Stoke-on-Trent)

St Giles (Cheadle)

St Gregory (Longton Stoke-on-Trent)

St Hugh of Lincoln (Lincoln)

St John Fisher (Coventry)

St John the Evangelist (Chesterton)

St John the Evangelist (Banbury)

St Joseph (Newbury)

St Joseph (Maidenhead)

St Joseph (Stonehouse)

St Joseph (Malvern)

St Joseph (Bracknell)

St Joseph (Tilehurst)

St Joseph the Worker (Coventry)

St Mary (Hyson Green)

St Mary (Cannock)

St Mary (Harvington)

St Mary (Leek)

St Mary & St Modwen (Burton-On-Trent)

St Patrick (Wellington)

St Patrick (Stafford)

St Patrick (Brockworth)

St Peter (Gloucester)

St Peter (Bartley Green)

St Peter (Ludlow)

St Peter Apostle (Leamington Spa)

St Philip Neri (Mansfield)

St Thomas of Canterbury (Fairford)

St Wilfrid of York (Coalville)

Latin,extra.form

Our Lady of the Assumption (Swynnerton)

term
time

St Benet's Hall (Oxford)

10.15am

Holy Ghost & Mary Immaculate (Olton Friary)

Immaculate Conception (Bicester)

St Michael (Ellesmere)

10.30am

Blessed Dominic Barberi (Littlemore)

Holy Family (Small Heath)

Our Lady of the Sacred Heart (Wellingborough)

Sacred Heart & St Teresa (Coleshill)

Ss Peter & Paul (Lincoln)

Ss Peter & Paul (Swadlincote)

St Anne (Radcliffe-on-Trent)

St Francis Xavier (Hereford)

St John the Baptist (Tamworth)

St Joseph (Ripley)

St Mary (Louth)

St Mary & St John (Wolverhampton)

St Patrick (Winson Green)

St Thomas of Canterbury (Tettenhall)

St Volodymyr the Great (Ukranian church)

Polski

Holy Souls (Scunthorpe)

3rd Sat

St Edmund Campion (Wellingborough)

Polski

St Michael (Birmingham)

11.00am

English Martyrs (Reading)

Immaculate Conception (Birmingham Oratory)

Our Lady Queen of Martyrs (Hereford)

Sacred Heart & St Catherine of Alexandria (Droitwich)

St Anne (Buxton)

St Dunstan (Kings Heath)

St Edmund Campion (Watlington)

St Elizabeth (Coventry)

St Francis (Handsworth)

St Joseph (Arley)

St Mary & St John (Erdington)

St Mary Crowned (Glossop)

St Pius X (Narborough)

Latin,
extra.form

St Peter (Leicester)

11.45am

Most Holy Sacrament & St Osburg (Coventry)

12.00pm

Our Lady & St Edmund of Abingdon (Abingdon)

St Mary (Harborne)

St Mary (Derby)

12.15pm

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)

12.30pm

Holy Cross Priory (Leicester)

Holy Name of Jesus (Great Barr)